Arrangementer

Type Dato Kunstner Produktion Sted Kommune Besøgsskoler Målgruppe
Teaterforestilling 1/9/14 12.00 Egnsteatret Undergrunden Blind og blindere Lagoniskolen, Bregnbjerg afd. Haderslev Se skoler
Haderslev Realskole
4. - 6. kl.
Teaterforestilling 1/9/14 10.00 Egnsteatret Undergrunden Blind og blindere Lagoniskolen, Bregnbjerg afd. Haderslev Se skoler
Hammelev, Fællesskolen Hammelev - Sct. Severin
Sct. Severin, Fællesskolen Sct Severin - Hammelev
4. - 6. kl.
Teaterforestilling 2/9/14 10.00 Egnsteatret Undergrunden Blind og blindere Kulturhus Harmonien Haderslev Se skoler
Deutsche Schule
Sønder Otting Skolen 0. - 6.kl.
4. - 6. kl.
Teaterforestilling 2/9/14 12.00 Egnsteatret Undergrunden Blind og blindere Kulturhus Harmonien Haderslev Se skoler
Favrdal, Fællesskolen Favrdal - Fjelstrup
Fjelstrup, Fællesskolen Favrdal - Fjelstrup
Haderslev Kristne Friskole
4. - 6. kl.
Teaterforestilling 3/9/14 10.00 Egnsteatret Undergrunden Blind og blindere Kulturhus Harmonien Haderslev Se skoler
Hoptrup, Fællesskolen Hoptrup-Marstrup-Vilstrup
Starup, Fællesskolen Starup- Øsby
Øsby, Fællesskolen Starup - Øsby
4. - 6. kl.
Teaterforestilling 3/9/14 12.00 Egnsteatret Undergrunden Blind og blindere Kulturhus Harmonien Haderslev Se skoler
Hoptrup, Fællesskolen Hoptrup-Marstrup-Vilstrup
Moltrup Skole
Skolen ved Stadion
Starup, Fællesskolen Starup- Øsby
Vilstrup, Fællesskolen Hoptrup-Marstrup-Vilstrup
Øsby, Fællesskolen Starup - Øsby
4. - 6. kl.
Dansebesøg 27/2/17 10.20 Uppercut Danseteater Body Parts Rynkevangskolen Kalundborg - 0. - 3. kl.
Dansebesøg 27/2/17 12.30 Uppercut Danseteater Body Parts Rynkevangskolen Kalundborg - 0. - 3. kl.
Dansebesøg 28/2/17 08.45 Uppercut Danseteater Body Parts Rynkevangskolen Kalundborg - 0. - 3. kl.
Dansebesøg 28/2/17 12.25 Uppercut Danseteater Body Parts Hvidebækskolen Kalundborg - 0. - 3. kl.
Dansebesøg 2/3/17 10.00 Uppercut Danseteater Body Parts Nyrupskolen Kalundborg - 0. - 3. kl.
Dansebesøg 1/3/17 12.15 Uppercut Danseteater Body Parts Nyrupskolen Kalundborg - 0. - 3. kl.
Dansebesøg 2/3/17 12.15 Uppercut Danseteater Body Parts Nyrupskolen Kalundborg - 0. - 3. kl.
Dansebesøg 1/3/17 08.30 Uppercut Danseteater Body Parts Specialcenter Sigrid Undset (Specialskole) Kalundborg - 0. - 3. kl.
Dansebesøg 3/3/17 08.40 Uppercut Danseteater Body Parts Tømmerup Skole Kalundborg - 0. - 3. kl.
Dansebesøg 3/3/17 12.00 Uppercut Danseteater Body Parts Tømmerup Fri- Og Efterskole Kalundborg - 0. - 3. kl.
Dansebesøg 4/3/16 09.00 Uppercut Danseteater Body Parts Gl. Rye Skole Skanderborg - 0. - 3. kl.
Dansebesøg 4/3/16 11.00 Uppercut Danseteater Body Parts Gl. Rye Skole Skanderborg - 0. - 3. kl.
Dansebesøg 7/3/16 09.50 Uppercut Danseteater Body Parts Morten Børup Skolen Skanderborg - 0. - 3. kl.
Dansebesøg 7/3/16 12.10 Uppercut Danseteater Body Parts Morten Børup Skolen Skanderborg - 0. - 3. kl.
Dansebesøg 8/3/16 09.50 Uppercut Danseteater Body Parts Morten Børup Skolen Skanderborg - 0. - 3. kl.
Dansebesøg 8/3/16 12.10 Uppercut Danseteater Body Parts Morten Børup Skolen Skanderborg - 0. - 3. kl.
Dansebesøg 9/3/16 09.50 Uppercut Danseteater Body Parts Morten Børup Skolen Skanderborg - 0. - 3. kl.
Dansebesøg 9/3/16 12.10 Uppercut Danseteater Body Parts Morten Børup Skolen Skanderborg - 0. - 3. kl.
Dansebesøg 9/12/15 12.00 Uppercut Danseteater Body Parts Gyvelhøjskolen Skanderborg - 0. - 3. kl.