Arrangementer

Type Dato Kunstner Produktion Sted Kommune Besøgsskoler Målgruppe
Teaterforestilling 23/9/20 09.00 Sønderjysk Figurteater Julia og Rasmus Haderslev Rådhus - Salene Haderslev Se skoler
Hoptrup, Fællesskolen Hoptrup-Marstrup-Vilstrup
6. kl.
Dansebesøg 23/9/20 10.05 2Groove Back into time Tømmerup Fri- Og Efterskole Kalundborg - 3. - 9. kl.
Teaterforestilling 23/9/20 10.15 Teater Patrasket Solsorten Favrdal, Fællesskolen Favrdal - Fjelstrup Haderslev Se skoler
Hammelev, Fællesskolen Hammelev - Sct. Severin
0. - 2. kl.
Teaterforestilling 23/9/20 10.30 Hils Din Mor Den sommer far blev homo Niels Ebbesen Skolen Skanderborg - 6. - 10. kl.
Teaterforestilling 23/9/20 11.00 Sønderjysk Figurteater Julia og Rasmus Haderslev Rådhus - Salene Haderslev Se skoler
Starup, Fællesskolen Starup- Øsby
6. kl.
Teaterforestilling 23/9/20 12.10 Teater Patrasket Solsorten Favrdal, Fællesskolen Favrdal - Fjelstrup Haderslev - 0. - 2. kl.
Teaterforestilling 23/9/20 12.30 Hils Din Mor Den sommer far blev homo Niels Ebbesen Skolen Skanderborg - 6. - 10. kl.
Dansebesøg 23/9/20 12.30 2Groove Back into time Tømmerup Fri- Og Efterskole Kalundborg - 3. - 9. kl.
Dansebesøg 24/9/20 08.30 2Groove Back into time Buerup Skole Kalundborg - 3. - 9. kl.
Skolekoncert 24/9/20 08.45 Tubalupa Band Fede fiduser og fortællinger Hvidebækskolen Kalundborg - 0. - 3. kl.
Teaterforestilling 24/9/20 09.00 Sønderjysk Figurteater Julia og Rasmus Haderslev Rådhus - Salene Haderslev Se skoler
Sommersted, Fællesskolen Sommersted - Nustrup
6. kl.
Teaterforestilling 24/9/20 10.00 Teater Patrasket Solsorten Starup, Fællesskolen Starup- Øsby Haderslev Se skoler
Øsby, Fællesskolen Starup - Øsby
0. - 2. kl.
Teaterforestilling 24/9/20 10.15 Hils Din Mor Den sommer far blev homo Niels Ebbesen Skolen Skanderborg - 6. - 10. kl.
Teaterforestilling 24/9/20 11.00 Sønderjysk Figurteater Julia og Rasmus Haderslev Rådhus - Salene Haderslev Se skoler
Sct. Severin, Fællesskolen Sct Severin - Hammelev
6. kl.
Teaterforestilling 24/9/20 12.00 Teater Patrasket Solsorten Starup, Fællesskolen Starup- Øsby Haderslev - 0. - 2. kl.
Dansebesøg 24/9/20 12.20 2Groove Back into time Bregninge Bjergsted Friskole Kalundborg - 3. - 9. kl.
Teaterforestilling 24/9/20 12.30 Hils Din Mor Den sommer far blev homo Niels Ebbesen Skolen Skanderborg - 6. - 10. kl.
Skolekoncert 25/9/20 09.15 Defecto Nemesis Højbo Friskole Kalundborg - 3. - 6. kl.
Skolekoncert 25/9/20 09.50 Søren Krogh og Marie Frank Den nye højskolesangbog - et stykke dansk kulturarv Låsby Skole Skanderborg - 7. - 10. kl.
Teaterforestilling 25/9/20 09.55 Hils Din Mor Den sommer far blev homo Gudenåskolen Skanderborg - 6. - 10. kl.
Teaterforestilling 25/9/20 12.00 Hils Din Mor Den sommer far blev homo Gudenåskolen Skanderborg - 6. - 10. kl.
Skolekoncert 25/9/20 12.05 Søren Krogh og Marie Frank Den nye højskolesangbog - et stykke dansk kulturarv Virring Skole Skanderborg - 7. - 10. kl.
Skolekoncert 25/9/20 12.30 Defecto Nemesis Tømmerup Fri- Og Efterskole Kalundborg - 3. - 6. kl.
Dansebesøg 28/9/20 10.05 2Groove Back into time Hammelev, Fællesskolen Hammelev - Sct. Severin Haderslev - 3. - 9. kl.
Dansebesøg 28/9/20 12.25 2Groove Back into time Hammelev, Fællesskolen Hammelev - Sct. Severin Haderslev - 3. - 9. kl.