Arrangementer

Type Dato Kunstner Produktion Sted Kommune Besøgsskoler Målgruppe
Dansebesøg 20/9/21 09.00 Dansstationens Turnékompagni Matta Matta 2.0 Virring Skole Skanderborg - 0. - 3. kl.
Teaterforestilling 20/9/21 10.00 André Andersen SOLO Brødrene Løvehjerte SOLO Bakkeskolen Skanderborg - 4. - 6. kl.
Teaterforestilling 20/9/21 10.00 Teater Patrasket Tandfeen Kulturhus Harmonien Haderslev Se skoler
Bevtoft, Fællesskolen Over Jerstal - Bevtoft
Gram Skole
Over Jerstal, Fællesskolen Over Jerstal-Bevtoft
0. - 2. kl.
Dansebesøg 20/9/21 10.20 Impure Company Skal have en titel Starup, Fællesskolen Starup- Øsby Haderslev - 0. - 3. kl.
Dansebesøg 20/9/21 11.15 Dansstationens Turnékompagni Matta Matta 2.0 Virring Skole Skanderborg - 0. - 3. kl.
Teaterforestilling 20/9/21 12.00 Teater Patrasket Tandfeen Kulturhus Harmonien Haderslev Se skoler
Bregnbjergskolen 0.-6. kl.
0. - 2. kl.
Teaterforestilling 20/9/21 12.20 André Andersen SOLO Brødrene Løvehjerte SOLO Bakkeskolen Skanderborg - 4. - 6. kl.
Dansebesøg 20/9/21 12.30 Impure Company Skal have en titel Starup, Fællesskolen Starup- Øsby Haderslev - 0. - 3. kl.
Skolekoncert 21/9/21 09.00 Gospel Sisters Gospel Sisters Raklev Skole Kalundborg - 3. - 6. kl.
Teaterforestilling 21/9/21 09.10 André Andersen SOLO Brødrene Løvehjerte SOLO Gl. Rye Skole Skanderborg - 4. - 6. kl.
Teaterforestilling 21/9/21 10.00 Teater Patrasket Tandfeen Kulturhus Harmonien Haderslev Se skoler
Favrdal, Fællesskolen Favrdal - Fjelstrup
Fjelstrup, Fællesskolen Favrdal - Fjelstrup
Sct. Severin, Fællesskolen Sct Severin - Hammelev
0. - 2. kl.
Dansebesøg 21/9/21 10.20 Impure Company Skal have en titel Starup, Fællesskolen Starup- Øsby Haderslev Se skoler
Øsby, Fællesskolen Starup - Øsby
0. - 3. kl.
Dansebesøg 21/9/21 10.30 Dansstationens Turnékompagni Matta Matta 2.0 Mølleskolen Skanderborg - 0. - 3. kl.
Teaterforestilling 21/9/21 12.00 Teater Patrasket Tandfeen Kulturhus Harmonien Haderslev Se skoler
Hammelev, Fællesskolen Hammelev - Sct. Severin
Sct. Severin, Fællesskolen Sct Severin - Hammelev
0. - 2. kl.
Dansebesøg 21/9/21 12.30 Impure Company Skal have en titel Starup, Fællesskolen Starup- Øsby Haderslev - 0. - 3. kl.
Dansebesøg 21/9/21 12.30 Dansstationens Turnékompagni Matta Matta 2.0 Mølleskolen Skanderborg - 0. - 3. kl.
Teaterforestilling 21/9/21 13.15 André Andersen SOLO Brødrene Løvehjerte SOLO Knudsøskolen Skanderborg - 4. - 6. kl.
Skolekoncert 22/9/21 08.30 Krøyer & Winding Krøyer & Winding Louiseskolen (Specialskole) Haderslev - 0. - 3. kl.
Teaterforestilling 22/9/21 09.00 André Andersen SOLO Brødrene Løvehjerte SOLO Den Fri Hestehaveskole Skanderborg Se skoler
Herskindskolen
4. - 6. kl.
Dansebesøg 22/9/21 09.50 Impure Company Skal have en titel Bregnbjergskolen 0.-6. kl. Haderslev - 0. - 3. kl.
Dansebesøg 22/9/21 10.30 Dansstationens Turnékompagni Matta Matta 2.0 Mølleskolen Skanderborg - 0. - 3. kl.
Dansebesøg 22/9/21 12.00 Impure Company Skal have en titel Bregnbjergskolen 0.-6. kl. Haderslev - 0. - 3. kl.
Skolekoncert 22/9/21 12.00 Krøyer & Winding Krøyer & Winding Hoptrup, Fællesskolen Hoptrup-Marstrup-Vilstrup Haderslev - 0. - 3. kl.
Dansebesøg 22/9/21 12.30 Dansstationens Turnékompagni Matta Matta 2.0 Mølleskolen Skanderborg - 0. - 3. kl.
Teaterforestilling 22/9/21 12.45 André Andersen SOLO Brødrene Løvehjerte SOLO Låsby Skole Skanderborg - 4. - 6. kl.