Arrangementer

Type Dato Kunstner Produktion Sted Kommune Besøgsskoler Målgruppe
Filmproduktion 22/10/19 09.00 TheNextFilm Filminspirationsdag for elever Den Blå Engel Kalundborg Se skoler
Skolen på Herredsåsen
Tømmerup Fri- Og Efterskole
7. - 10. kl.
Dansebesøg 22/10/19 10.00 Running Sculptures Med Kroppen på Opdagelse Høng Privatskole Kalundborg - 4. - 9. kl.
Filmproduktion 22/10/19 12.00 TheNextFilm Filminspirationsdag for elever Den Blå Engel Kalundborg Se skoler
Firhøjskolen
Kalundborg Friskole
Rynkevangskolen
7. - 10. kl.
Dansebesøg 22/10/19 12.15 Running Sculptures Med Kroppen på Opdagelse Høng Privatskole Kalundborg - 4. - 9. kl.
Skolekoncert 23/10/19 08.50 Vi finder på Vi finder på Bakkeskolen Skanderborg - 0. - 3. kl.
Skolekoncert 23/10/19 09.05 Jacob Nielsen Klaverbiografen Skolen på Herredsåsen Kalundborg - 3. - 6. kl.
Skolekoncert 23/10/19 10.00 Vi finder på Vi finder på Bakkeskolen Skanderborg - 0. - 3. kl.
Dansebesøg 23/10/19 10.00 Running Sculptures Med Kroppen på Opdagelse Hvidebækskolen Kalundborg - 4. - 9. kl.
Skolekoncert 23/10/19 10.10 Jacob Nielsen Klaverbiografen Skolen på Herredsåsen Kalundborg - 3. - 6. kl.
Dansebesøg 23/10/19 12.25 Running Sculptures Med Kroppen på Opdagelse Hvidebækskolen Kalundborg - 4. - 9. kl.
Dansebesøg 24/10/19 08.00 Running Sculptures Med Kroppen på Opdagelse Hvidebækskolen Kalundborg - 4. - 9. kl.
Skolekoncert 24/10/19 08.45 Eastwind Lyden af Østeuropa Gyvelhøjskolen Skanderborg - 3. - 6. kl.
Skolekoncert 24/10/19 09.00 Jacob Nielsen Klaverbiografen Nyrupskolen Kalundborg - 3. - 6. kl.
Teaterforestilling 24/10/19 12.10 Faster Cool Mirakolinas Fodbad Høng Hallen Kalundborg Se skoler
Høng Kommuneskole
Høng Privatskole
0. kl.
Dansebesøg 24/10/19 12.15 Running Sculptures Med Kroppen på Opdagelse Tømmerup Fri- Og Efterskole Kalundborg - 4. - 9. kl.
Skolekoncert 24/10/19 12.20 Eastwind Lyden af Østeuropa Ejer Bavnehøj Skole Skanderborg - 3. - 6. kl.
Skolekoncert 24/10/19 12.50 Jacob Nielsen Klaverbiografen Høng Kommuneskole Kalundborg - 3. - 6. kl.
Dansebesøg 25/10/19 10.10 Running Sculptures Med Kroppen på Opdagelse Tømmerup Fri- Og Efterskole Kalundborg Se skoler
Tømmerup Skole
4. - 9. kl.
Teaterforestilling 25/10/19 10.30 Riddersalen Små Blå Sko Specialcenter Sigrid Undset (Specialskole) Kalundborg - 0. kl.
Dansebesøg 25/10/19 12.15 Running Sculptures Med Kroppen på Opdagelse Tømmerup Fri- Og Efterskole Kalundborg - 4. - 9. kl.
Teaterforestilling 28/10/19 10.00 Live Art Danmark 50 farlige ting Kulturhus Harmonien Haderslev Se skoler
Gram Skole
Hammelev, Fællesskolen Hammelev - Sct. Severin
Sct. Severin, Fællesskolen Sct Severin - Hammelev
0. - 2. kl.
Teaterforestilling 28/10/19 12.00 Live Art Danmark 50 farlige ting Kulturhus Harmonien Haderslev Se skoler
Hammelev, Fællesskolen Hammelev - Sct. Severin
Moltrup Skole
Sct. Severin, Fællesskolen Sct Severin - Hammelev
0. - 2. kl.
Teaterforestilling 29/10/19 10.00 Live Art Danmark 50 farlige ting Kulturhus Harmonien Haderslev Se skoler
Bregnbjergskolen 0.-6. kl.
Favrdal, Fællesskolen Favrdal - Fjelstrup
Fjelstrup, Fællesskolen Favrdal - Fjelstrup
0. - 2. kl.
Teaterforestilling 29/10/19 12.00 Live Art Danmark 50 farlige ting Kulturhus Harmonien Haderslev Se skoler
Hoptrup, Fællesskolen Hoptrup-Marstrup-Vilstrup
Louiseskolen (Specialskole)
0. - 2. kl.
Teaterforestilling 1/11/19 10.00 Teater O Tango Kulturhus Harmonien Haderslev Se skoler
Hammelev, Fællesskolen Hammelev - Sct. Severin
Sct. Severin, Fællesskolen Sct Severin - Hammelev
Sønder Otting Skolen 0. - 6.kl.
5. - 6. kl.